Blog

25 października 2022

Business'owy rollercoaster cz. 2

Internet to dobre narzędzie pracy, Internet to złe narzędzie pracy – jak kto woli.

Wróćmy do zaistniałych zagrożeń rynkowych.

To, że w większości krajów spotykamy się z galopująca inflacją jest już faktem a także brakiem snu dla wielu obywateli i przedsiębiorców.

Stare przysłowie chińskie mówi: I TO MINIE.

Jak je rozumieć?

Może na przykładzie Pani Anny. Prowadzi sklep i mała produkcję własną, układa sobie business do potrzeb własnych, działalność e-sklep.

Zapytała kiedyś w co zainwestować zgromadzone aktywa, czasy niepewne a pieniądze na kącie tracą tak szybko jak zmieniająca się pogoda.

Może waluta, może kruszce, a może morze. Co zrobić, żeby jak najmniej stracić zapytała.

Odpowiedź ją trochę zaskoczyła. Nie myśl jak stracić a pomyśl jak NIE stracić. Zainwestuj w siebie. I TO MINIE, a wtedy będziesz już miała wyższy poziom swojej działalności.

Więc zaczęliśmy szperać tu i tam, pytać tu i tam i rozmawiać jakie zasoby można wykorzystać by utrzymać się na powierzchni bez strat. Okazuje się, że rozwiązania są w Internecie, choć ich nie ma. Taka Dychotomia.

Trzeba czasu i cierpliwości by wyszukać ciekawe dla siebie treści i sposoby, zarówno na produkcję jak i na sprzedaż, jak i na zakupy. To wymaga czasu i zaangażowania własnego by znaleźć to co nas, to co klienta, to co ogarniający nas świat interesuje, pomoże, rozwiąże chwilowo nierozwiązywalne.

Inwestycja w siebie, w usprzętowienie, w interesujące narzędzia zarówno fizyczne jak i pozostałe dziś nas może nie uratuje w 100%, ale w kolejnych latach już może tak.

Pozostaje rozkminić jedynie jak się zabrać za dokręcaną śrubę przez rządy i lub nierządy i czy się da.

Pewnie się da – jedynie co, to nie rozmawia się o tym na salonach a przy kawie lub piwie i to bez telefonu komórkowego.

Takie czasy...

Następny artykuł: Business'owy rollercoaster cz. 3