Blog

22 marca 2023

Ekologiczny biznes cz. 4

Nie dla każdego działania i nie dla każdej branży da się wprowadzić tak zwane usługi dodatkowe.

Wtedy warto się zastanowić, czy i w jaki sposób wprowadzić cos nowego, może coś dodatkowego, a może podjąć współpracę z innymi podmiotami i wspólnie coś zorganizować.

Wydaje się czasami, że nasz bardzo dobry znajomy, kolega działa w takich polach, które nie maja z nami nic wspólnego. Po głębszej analizie, lub zasięgnięciu „języka” , może się okazać, że nasz pierwsze wrażenie było mylne.

Bo co może mieć wspólnego lekarz medycyny z producentem śrubek i nakrętek.

Może warto się nad tym zastanowić – czy jest jakieś działanie, które mogą zrobić razem. Nie dowiemy się do momentu kiedy się nie spotkają i nie będą ze sobą rozmawiać o swoich zainteresowaniach i pasjach. Może właśnie ich zainteresowania poza główną działalności mają coś wspólnego.

A może wyjazd na wakacje i wyłączenie się z działalności przyniesie inspiracje, może obejrzenie programu o życiu motyla w Amazonii przyniesie jakiś pomysł.

Tak, to prawda, zawsze mówimy, że coś nie może się zadziać kiedy ograniczamy się sobą i wkręceni jesteśmy w nasz własny mały świat. Na tej małej przestrzeni znamy ilość kroków w prawo, w lewo, nie zauważamy jedynie, że po wykonaniu tych kilku kroków nadal nie ma żadnego muru a kolejny krok jest tylko ograniczeniem w naszej głowie.

Świat ograniczeń to tylko bańka mydlana, którą łatwo jest rozbić.

Pojawia się jeszcze temat ograniczeń korporacyjno – lobbystycznych. To też jest bańka mydlana do rozbicia. Korporacja to kilka osób, które maja pieniądze i znajomości.

A ty – masz znajomości czy ich unikasz, lepiej narzekać, że cię korpo zje?

A ty – chciwie patrzysz tylko na swój biznes czy jesteś w stanie zaufać swoim partnerom biznesowym, swojej konkurencji, swoim doradcom?

A ty – martwisz się o swoje dochody czy odważnie możesz przyjrzeć się przyszłości i swoim marzeniom?

Jeden może niewiele, dwóch więcej itd.

Następny artykuł: Jak oszukać w biznesie cz. 1